НАДІЇ ТА ПРОБЛЕМИ

Сергіївка: як відновлюється житловий масив курортного селища, що постраждало від ракетної атаки агресора

За інформацією селищного голови Анатолія Чередниченка, американський благодійний фонд «Якість життя» вже встановив вікна в школі та дитячому садочку. Впродовж першої декади вересня благодійники сподіваються також завершити аналогічний перелік робіт у будівлі старої школи. По вул. Чорноморській нові вікна отримав житловий будинок №15. Дякуючи спільним зусиллям меценатів, районної та обласної адміністрацій, аналогічні роботи виконуються і в будинку №3.

Дев’ятиповерхівку за адресою Буджацька, 23, яка найбільше постраждала від липневої ракетної атаки, доручено ремонтувати переможцю відповідного тендера — приватному підприємству «Квадр 77». Воно виконуватиме невідкладні протиаварійні роботи та ремонт під’їзду, загальна вартість яких складає 290 тис грн. На минулому тижні підрядник мав розпочати заплановані заходи.

По цьому об’єкту також було оголошено тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту, що обійдеться місцевому бюджету майже в півмільйона гривень. Анатолій Чередниченко попередив, що виготовлення такого проєкту та його експертиза займуть щонайменше півтора місяця — в поточній ситуації це дуже тривалий проміжок часу.

Тому до громади був організований візит начальника департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА Антона Шалигайла. Чиновник приїхав до Сергіївки на запрошення мешканців найбільш постраждалої багатоповерхівки. Під час розмови з очільником департаменту селищна рада запропонувала прийняти її допомогу у відновленні постраждалого будинку у вигляді необхідного переліку будівельних матеріалів, який повинна буде затвердити проєктна організація. На думку голови громади, це має суттєво прискорити процес реконструкції відновлюваного об’єкта.

Але це далеко не всі необхідні видатки. Повна реконструкція суттєво пошкодженого дев’ятиповерхового будинку може обійтися обласному бюджету Одещини в 40-42 млн грн, оскільки таку суму Сергіївська громада самостійно не подужає. Саме такі цифри дали попередні підрахунки проєктно-кошторисної групи. Окрім обласного бюджету, селищна рада розраховує отримати кошти на відбудову багатоповерхівки в рамках профільного європейського гранту.

«Сергіївська громада стала єдиною з ОТГ Білгород-Дністровського району, яка подала документи на отримання такої допомоги. Та процедура дуже складна. На фінансування Євросоюзом подавалися такі дуже потрібні проєкти, як відновлення водопостачання в селі Миколаївка та селищі Сергіївка, будівництву очисних споруд в адміністративному центрі громади, а також — з відбудови дев’ятиповерхівки №23 по вул. Буджацькій. Зрозуміло, що нині найбільші перспективи на одержання гранту має реконструкція цього зруйнованого багатоквартирного будинку», — пояснив Анатолій Чередниченко.

Скління вибитих ударною хвилею вікон та балконів в 14-поверховому будинку №1 по вул. Чорноморській вестиме одеська приватна фірма «Вімарко», з якою 18 серпня був підписаний відповідний договір підряду на загальну суму 2 млн 354 тис грн. Ці роботи стартуватимуть у перший тиждень вересня.

Голова громади також озвучив ще одну неприємну деталь. Багато господарів постраждалих квартир виїхали з Сергїівки. Більш того, з деякими такими людьми зв’язатися сьогодні неможливо.

«Внаслідок ворожої ракетної атаки в Сергіївці постраждало 817 (!) квартир. А подали заявки на їх відновлення близько чотирьохсот власників. Коли почали обходити зруйновані квартири для заміру вікон, аби за допомогою меценатів та місцевого бюджету їх замінити, виявилося, що багато з сергіївців, які написали заяви на відновлення їхнього житла, вже залишили селище. Тепер постає надскладне питання, яким чином до приходу холодів відремонтувати ці квартири без присутності їх господарів», — зауважив очільник територіальної громади.

******

Школа в Білгород-Дністровському районі, що зазнала пошкоджень через ракетний удар, відновить свою роботу

Повністю зруйнованих внаслідок ракетних ударів закладів освіти в Одеській області, на щастя, немає. Проте є пошкоджені. Це 17 закладів: два садочки, вісім шкіл, три позашкільних заклади освіти, три заклади професійно-технічної та фахової передвищої освіти та один дитячий будинок.

Дві школи, що найбільше постраждали, це ліцей в Дачному і школа в Сергіївці. Нині там тривають відновлювальні роботи. Планується, що до 15 вересня школа в Сергіївці повноцінно розпочне свою діяльність, в Дачному — трішки пізніше. Відповідну проєктно-кошторисну документація встигли розробити та затвердити до офіційного старту навчального року. Необхідні роботи ведуться від початку осені, — про це «ТП» повідомили в Департаменті освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*