У МОН планують завоювати довіру до профтехосвіти

Недостатня увага до професійної освіти та робітничих професій – проблема, яка матиме широкі наслідки не тільки для розвитку конкретного регіону, а й для економіки усієї країни.
Про це під час презентації результатів вступної кампанії сказав заступник міністра освіти Ігор Гарбарук.
«Нам потрібно реальними справами завоювати довіру батьків та вчителів до системи профтехосвіти, показати їм ті позитивні зміни, які вже зараз відбуваються на місцях. Адже саме ці люди дуже часто мають ключовий вплив на молоду людину, яка має природний хист до такої роботи», – зазначив Гарбарук.
За його словами, у 2020 році понад 106 тисяч вступників обрали для навчання заклади професійно-технічної освіти. Переважна більшість з них зарахована за регіональним замовленням.
У 2020 році набір за регіональним замовленням збільшився на 6 %, і це є позитивним маркером. Але навіть ця кількість набору не відповідає реальній потребі ринку праці.
Також Гарбарук повідомив, що цього року вступна кампанія проходила за оновленими Правилами прийому. За результатами профорієнтаційних заходів найбільш популярними серед вступників традиційно стали професії сфери послуг – водій, кухар, електрогазозварник, кондитер та перукар.
«Хочу подякувати кожному, хто доклав зусиль до реалізації вступної кампанії у цих непростих умовах. Заклади показали високий рівень організованості і змогли самостійно налагодити процес прийому заяв, вступних випробувань в умовах карантину. Серед таких кейсів – збір заяв для вступу в електронній формі через гугл-опитування. Також ми маємо заклад, який створив 3D-тур для огляду матеріально-технічної бази, оскільки вони не могли проводити Дні відкритих дверей», – додав заступник міністра.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*