КОМПЕНСАЦІЇ

Уряд Постановою КМУ від 1 лютого 2021 року №64 затвердив рішення про введення компенсації для тих українців, у кого в домівках встановлено електроопалення.
Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті відміни знижених тарифів і застосування встановленої з 1 січня цього року фіксованої ціни для побутових споживачів (крім тих, які отримують житлову субсидію), таким категоріям споживачів:
1) населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;
2) населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;
3) багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Тобто громадянин, що проживає в домоволодінні, яке обладнано відповідними електроопалювальними установками, та має договір з РЕМ про електроопалення, не повинен нікуди ходити, носити якісь довідки. Компенсація вище зазначеним категоріям споживачів електричної енергії відбудеться автоматично. Про це постачальник універсальних послуг (енергопостачальник) поінформує споживача про надану йому компенсацію шляхом розміщення відповідної інформації у платіжному документі (рахунку) та в електронному особистому кабінеті споживача.
Отримувачі житлової субсидії не отримують компенсацію, яка визначена постановою КМУ від 1 лютого 2021 року №64, тому що отримання субсидії — це і є щомісячна безповоротна адресна державна соціальна допомога для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Для посилення соціального захисту окремих категорій споживачів електричної енергії та у зв’язку зі скасуванням пільгової ціни на електроенергію для населення 90 копійок за перші 100 кВт-год з січня поточного року та встановленням її на рівні 1 грн. 68 коп. за кВт-год, рекомендуємо громадянам звернутися до Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради (надалі — Департамент) для призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, в тому числі тим, які використовують електричну енергію для опалення.
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання) заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зазначені документи можна надати до Департаменту:
— особисто, з дотриманням протиепідемічного режиму в умовах карантину;
— поштою (АТ «Укрпошта» або ТОВ «Нова пошта»);
— в електронній формі за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія», або офіційного веб-сайту Мінсоцполітики за посиланням subsidii.mlsp.gov.ua, або інформаційних систем Мінсоцполітики (з накладенням кваліфікованого електронного підпису).
Також для консультування громадян з питань житлової субсидії в Департаменті соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради діє телефон «гарячої лінії» за номером (04849) 2-25-95.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*