Для аграріїв хочуть запровадити новий податок

Законопроектом пропонується новий податок, який перевищуватиме розмір тих, що сплачуються зараз.
В Раді було зареєстровано законопроект №3131 щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, яким вводиться новий податок — податкове зобов’язання, яке будуть сплачувати суб’єкти-власники, постійні користувачі або орендарі (емфітевти) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зазначених у підпункті 14.1.183-1 ПК.
Як сплачується податкове зобов’язання?
Проект визначає спеціальну формулу, яка визначає розмір податкового зобов’язання та встановлює, що в кінці податкового (звітного) року податки будуть сплачуватись за такою схемою:
Необхідно порахувати загальну суму:
— податку на прибуток від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
— податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів працівників такого суб’єкта, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції;
— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого з доходів таких працівників;
— земельного податку з таких земельних ділянок;
— податку на доходи фізичних осіб та військового збору, сплачених таким суб’єктом як податковим агентом з доходів фізичних осіб — орендодавців (власників) таких земельних ділянок.
Отриману суму податків та платежів необхідно зазначити у річній декларації та зіставити її з сумою податкового зобов’язання.
Якщо сума розрахованого платником податку податкового зобов’язання, перевищує суму сплачених податків та інших платежів, то такий платник податку зобов’язаний визначену ним в річній податковій декларації суму податку на прибуток підприємств збільшити на суму такого перевищення. Таку збільшену суму податку платник має сплатити до бюджету в порядку та строки, визначені цим Кодексом для сплати податку на прибуток підприємств.
Як порахувати розмір податкового зобов’язання?
Податкове зобов’язання за податковий (звітний) рік обчислюється за такою формулою: ППЗ = НГО Ч S Ч 0,05 Ч М / 12; ППЗ — поставлене податкове зобов’язання; НГО — нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки: для земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких проведена, — нормативна грошова оцінка 1 га відповідної земельної ділянки; для земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена, — нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Автономній Республіці Крим або по області; S — площа земельної ділянки, га; М — кількість повних календарних місяців, протягом яких для такої земельної ділянки обчислюється поставлене податкове зобов’язання.
Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.
Податкове зобов’язання щодо земельних ділянок не визначається для:
— власників (постійних користувачів) земельних ділянок, в тому числі членів (крім голови) сімейного фермерського господарства, щодо земельних ділянок, переданих такими особами в користування, оренду (емфітевзис) на підставі зареєстрованих відповідно до законодавства договорів;
— орендарів (емфітевтів) таких земельних ділянок щодо земельних ділянок, переданих ними іншим особам за договорами суборенди, емфітевзису;
— власників (постійних користувачів) земельних ділянок, що відповідають визначеним у абзаці першому п. 165.1.24 ПК;
Хто втратить право на пільги?
Окремим положенням запропоновано встановити, що до середньомісячного сукупного доходу сім’ї при визначенні права на отримання пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу не включаються доходи, отримані громадянами від реалізації власної с/г продукції, якщо сума таких доходів сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної зарплати. Якщо перевищує — право на пільгу втрачається.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*